Su ostukorv on hetkel tühi!
Narva kindlus, mis asub Eesti idapiiril Narva jõe ääres, on üks meie ajaloo ja kultuuri kõige olulisemaid sümboleid. Selle massiivsed müürid ja võimsad tornid jutustavad lugusid sajanditepikkusest piirivalvest, sõdadest ja kultuurikohtumistest, mis on mõjutanud kogu piirkonna saatust.
Narva kindluse rajamine ulatub 13. sajandisse, mil Taani kuningas Valdemar II alustas piirkonna kindlustamist. Hiljem, kui piirkond läks Liivi ordu võimu alla, ehitati kindlus ümber võimsamaks kivilinnuseks. Just sel ajal sai Narva oma olulise rolli piirilinnana, olles kaitsepositsiooniks idast tulevate ohtude vastu.


16.–17. sajandil muutus Narva kindlus üheks tugevamaks kindlustuseks Läänemere piirkonnas. Rootsi ja Vene tsaaririigi vahel peetud lahingutes oli Narva linna ja kindluse käekäik võtmetähtsusega. Eriliselt meenuvad 1700. aasta sündmused, kui Põhjasõja alguses toimus Narva all kuulus lahing – Rootsi kuningas Karl XII saavutas siin muljetavaldava võidu tunduvalt suurema Vene armee üle.
Narva kindlus ei olnud vaid sõjaline tugipunkt – see oli ka oluline kaubanduskeskus ja kultuuriline sillapea ida ja lääne vahel. Ajalooliselt on Narva olnud koht, kus erinevad rahvused, kultuurid ja religioonid põimusid, tuues kaasa rikkaliku ja mitmekesise kultuuripärandi, mida võib siiani tunnetada nii kindluse müürides kui ka kogu linnas.


Tänapäeval on Narva kindlus taastatud ja avatud külastajatele kui ajaloo ja kultuuri kohtumispaik. Kindluses toimuvad näitused, töötoad ja festivalid, mis toovad esile nii selle sõjalise kui ka tsiviilajaloo kihistused. Narva kindlus tuletab meile meelde, kui oluline on hoida ja austada oma minevikku – see annab meile tugevuse ja identiteedi ka tänapäeva muutlikus maailmas.
Narva kindlus ei ole pelgalt kivi ja müürid – see on elav tunnistus Eestimaa vastupidavusest, julgusest ja võimest jääda truuks oma olemusele läbi sajandite.
Tule vaada meie ekskursioone Narva:
Lisa kommentaar